Достопримечательности г. Сумы

Прогулка по г. Сумы. Достопримечательности

Мои фото достопримечательностей г. Сумы. Правда, немножко “подрисованные” в фотошопе. Но что ж поделать – люблю я яркие краски….

\

\

Сумская областная универсальная научная библиотека имени Н. К. Крупской

Библиотека им. Н. К. Крупской (г. Сумы)

Сумська обласна універсальна наукова бібліотека імені Н. К. Крупської — обласна універсальна наукова бібліотека в місті Сумах (Україна); бібліотечно-бібліографічний, культурно-просвітницький, науково-методичний центр Сумської області. Є головною бібліотекою. Установа формує, зберігає та надає в користування найповніше зібрання документів, організує взаємо-використання бібліотечних ресурсів і надає методичну допомогу бібліотекам області.

Википедия

 

 

Спасо-Преображенский кафедральный собор

Фото сделаны со двора одного из старых домов на ул. Соборная в г. Сумы.

Спасо-Преображенский кафедральный собор    Немножко зафотошопленное фото :)

Спасо-Преображенский кафедральный собор построен у 1776 – 1778 гг.

Двох’ярусний собор був зведений у центрі міста, на місці дерев’яної церкви. Перший архітектор, який спроектував храм, невідомий.

Википедия

 

Свято-Воскресенский кафедральный собор

Свято-Воскресенский кафедральный собор в Сумах    ...и подрисованное фото собора

Воскресенську церкву звели наприкінці XVII — на початку XVIII століть коштом перших сумських полковників Герасима та Андрія Кондратьєвих. Освячення храму відбулося 1702 року — дата традиційно вважається роком зведення церкви.

Воскресенська церква була першою кам’яницею міста Суми.

Википедия

 

 

Сумской областной краеведческий музей

Краеведческий музей в г. Сумы

Будівля музею це колишній будинок земства. Збудовано наприкінці XIX століття за проектом архітектора Карла Густавовича Шольца.

Сумський обласний краєзнавчий музей заснований у 1920 році як художньо-історичний. Фундатором і першим директором музейного закладу був український художник, поет і громадський діяч Н. Онацький.

Википедия

 

 

Сумской областной академический театр драмы и музыкальной комедии имени М. С. Щепкина

Театр им. М. С. Щепкина в г. Сумы

Сумський театр драми та музичної комедії заснований у Лубнах 1933 року на базі Харківського пересувного робітничо-колгоспного театру.

В 1939 році, разом зі створенням Сумської області театр було переведено до Сум. Він розпочав роботу в приміщенні колишнього театру Д. М. Корепанова. Тоді ж на пропозицію тодішнього головного режисера Доміана Івановича Козачківського театру присвоєне ім’я великого російського актора Михайла Семеновича Щепкіна. Відтак, театр дістав назву Сумський український музично-драматичний театр ім. М. С. Щепкіна.

Википедия

Фонарь любви

Фонарь Любви в Сумах

Накануне Дня города в Сумах на ул. Воскресенской установили Фонарь любви — на кованой основе сердце из цветного стекла, изготовленное мастерами витражной студии «Виктория», и надпись «Я чекаю, бо кохаю». Около 80 металлических деталей фонаря вручную изготовили сумские кузнецы. Высота фонаря — более трех с половиной метров, вес — около полутора сотен килограммов.

газета “Панорама”, 06.09.2013, 12:00

 

 

Научная библиотека Украинской академии банковского дела НБУ

Библиотека банковской академии

Библиотека основанная в 1996 году.

Наукова бібліотека Української академії банківської справи НБУ є структурним підрозділом ДВНЗ «Українська академія банківської справи Національного банку України» IV рівня акредитації, розташованого у місті Суми.

Бібліотека академії – багатофункціональний, потужний інформаційно-ресурсний, освітній, науковий і культурний центр регіону із найсучаснішим оснащенням та цілим спектром інноваційних технологій.

Википедия

 

 

Фонтан «Садко»

Фонтан Садко в г. Сумы

Фонтан Садко було збудовано 1985 року в Сумах. У 2010 році було проведено капітальний ремонт фонтану, замість старих мармурових плит фонтан було обкладено червоним гранітом з чорними вкрапленнями.

Википедия

 

Покровский памятный знак

Покровский памятный знак

…А установлен он отныне на месте алтарной части разрушенного в 30-е годы прошлого столетия храма…

С одной его стороны значится, что храм был заложен в 1783 году, освящен в 1790 г. и разрушен в 1932 г. С противоположной стороны указано, что Покровская церковь была полковым храмом Сумского гусарского полка. Таким образом основная идея памятника — информационная, сообщающая сумчанам о трагической истории одной из сумских церквей. Венчает же памятный знак символическая трехкупольная церковь с высеченным в ней крестом и местом для свечей. Авторы идеи — архитектор Владимир Быков и скульптор Николай Крамарев…

газета “Ваш шанс”, №36 от 07.09.2011

 

Фонтан на Покровской площади

Фонтан на Покровской площади в г. Сумы

В Сумах на Покровской площади открыли фонтан «из земли».
На День города в Сумах появился еще один фонтан.
Высота струй в фонтане достигает 2,4 м. Новый фонтан по форме напоминает установленный в прошлом году памятник Сахару и находится с ним по соседству.
Торжественное открытие фонтана состоялось 1 сентября.

газета “Панорама”, 03.09.2012, 12:53

 

Памятник Ивану Харитоненко

Памятник Ивану Харитоненко

Визнаючи заслуги (серед іншого фінансування будівництва Троїцької церкви, реального училища, лікарні Святої Зінаїди тощо) перед містом родини Харитоненків і, зокрема, І. Г. Харитоненка, головна контрора торгового будинку якого «Харитоненко і Син» містилась саме в Сумах, вдячні городяни наприкінці XIX століття прийняли рішення спорудити пам’ятник засновнику династії цукрозаводчиків і меценатів.

Зведення монументу здійснювалось за кошти пожертвувань самих городян[1]. Відтак, 1899 року за проектом скульпторів О. М. Опєкушина та А. Круазі у середмісті Сум постав пам’ятник І. Г. Харитоненку, загальний вид якого був неокласичним. Подальша історія монумента є казусною і трагікомічною, водночас повчальною з історичної точки зору….

Википедия

Альтанка

Альтанка в г. Сумы. Фото

Ну и, конечно же, Сумская Альтанка — символ г. Сумы

В кінці XIX століття до міста приїхали геологи із Санкт-Петербургу, які вважали, що знайдуть у Сумах поклади нафти. Звернулися до Сумського земства за дозволом проводити роботи по видобутку нафти. Земство дозволило геологам шукати нафту та виділило їм місце для бурління свердловини в центрі міста, перед цією ж земською управою. Проте нафти геологи не знайшли і поїхали з міста. Згодом поклади нафти таки були знайдені на Сумщині, але в Охтирці.

Про свердловину могли б вже і забути, якби не чоловік племінниці Івана Харитоненка Йосиф Ліщинський. У Ліщинського був свій сад, який тепер є міським парком, тому він купив цей шматочок землі зі свердловиною і долучив його до свого саду. Йосиф Ліщинський розпорядився, щоб цю свердловину закрили залізною плитою, а на ній збудували альтанку. Він зробив все це, бо мав надію, що у майбутньому тут таки виявлять поклади нафти[1].

Архітектором альтанки виступив Матвій Щавельов.

Також з того часу до нашого сьогодення дійшла традиція — кожен рік у альтанці грають духові оркестри.

Википедия

11211 Просмотров

One thought on “Прогулка по г. Сумы. Достопримечательности”

Комментарии закрыты.